фізика задачі на електричний струм
фізика задачі на електричний струм
ТЕМА : Розв ’ язування задач на розрахунок роботи і потужності електричного струму. МЕТА : Продовжувати формувати знання про потужність і роботу електрично. електричного струму. Виховувати практичні навички в користуванні. приладами для вимірювання величин, що характеризують електричний струм. ТИП УРОКУ : удосконалення знань та формування вмінь розв’язувати задачі. Хід уроку.
Збірник задач з фізики з прикладами розв'язання. У двох частинах. Частина 2 Електричний струм. Магнітне поле. Оптика. Радіоактивність Навчальний посібник. Суми Сумський державний університет. 2015. УДК 53(076.2) ББК 28.071я73.
Зразки задач на постійний струм. Струми провідності. Струм в металах і електролітах. Струм у газах та вакуумі. Струм в напівпровідниках. Зразки задач на струм у різних середовищах. Магнітне поле. Атомна фізика. Струм у різних середовищах. Задача 1. Середня швидкість електронів провідності. На кожний атом міді припадає 1 електрон провідності. Яка середня швидкість електронів провідності, якщо через мідний дріт діаметром 210−4 м протікає струм 10 А? Детальніше. Вп.5 Електричний струм у металах. Спостереження інтерференції та дифракції світла. Задачі на рафінування міді. Вп.4 Електрорушійна сила. Закон Ома для повного кола. Вп.3 Робота і потужність електричного струму. Закон Джоуля - Ленца.
Джерела електричного струму. Електрична напруга. Електричне коло. Електричне коло. Електричний опір. Електричний струм у різних середовищах. Закони електролізу. Розв'язання задач. Підготовка до к.р. Струм у газах. Струм у металах. Струм у напівпровідниках. Струм у газах. Електричний струм. Зародження й розвиток фізики як науки. Повторюємо 9 кл. Вимірювання фізичних величин. Математика - мова фізики. Розв'язання задач. Властивості газів. Вологість.
Частина І. ЕЛЕКТРИЧНИЙ ЗАРЯД. Електричне Поле. Електричний струм. Урок 38. Розв'язування задач. Мета: закріпити знання з теми «Закон Кулона»; продовжити формування навичок і умінь учнів розв'язувати фізичні задачі, застосовуючи набуті знання. Очікувані результати: учні повинні вміти розв'язувати задачі на застосування закону Кулона, комбіновані задачі. Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок. Наочність і обладнання: підручник, посібники [4], [5].
(Кулон) Данський фізик, який у 1820 році встановив, що електричний струм породжує магнітне поле. (Ерстед) Італійський фізик, винахідник джерела електричної енергії, на його честь названо одиницю електричної напруги. (А. Вольта). Третя зупинка. Оскільки формули ви знаєте непогано, ми можемо вирушати у Місто мислителів. Тут ви будете розв'язувати задачі, використовуючи формули, які щойно повторили. Кожен одержує індивідуальне завдання. Кількість балів від 0 до 3. (Додаток 1). Наша подорож добігає до кінця. V. Підсумок уроку. 1. Для чого у школі вивчають тему «Електричний струм»? Учні відповідають словами вірша: а) Струм електричний – гном чарівний, З ним ми стикаємось всюди й в усім
Урок фізики у 9 класі. Тема уроку: Робота і потужність електричного струму. Закон джоуля-ленца. Розвязування задач. та формування вмінь розв’язувати задачі. Цілі уроку: · Навчальна: закріпити вміння й навички учнів обчислювати роботу й потужність електричного струму, використовуючи Закон Джоуля-Ленца; сприяти реальному використанню, розвитку та збагачення досвіду учнів
Заклад: Михайлівська загальноосвітня школа І -ІІІ ступенів, вчитель фізики. Тема: Розв’язування задач з теми «Електричний струм». Спрямування: фізика 8 клас. Мета: навчальна: узагальнення та систематизація знань з теми «Електричний струм». Послідовне та паралельне з’єднання. Робота й потужність електричного струму. Закон Джоуля – Ленца. розвиваюча: розвивати образне та логічне мислення, пам’ять,увагу; формувати навички розв’язування задач. виховна: виховувати спостережливість, самостійність; культуру оформлення задач; вміння працювати в колективі. Структура уроку. Організаційний етап.
Задачі із загальної фізики. Електрика і магнетизм. 1.10. Точка, в якій напруженості поля кожного з двох зарядів однакові, ді-лить відстань між ними у відношенні r1 : r2 = 1:h В якому відношенні перебу-вають: – величини зарядів q1 : q2 ; – потенціали полів j1 : j2 , які створюють заряди в цій точці. ( 1:h2; 1:h. ) 1.11. У двох точках на лінії, що проходить через точковий заряд, напруже-ність електричного поля дорівнює Е1 = 36 В/м і Е2 = 9 В/м. Знайти напруженість поля посередині між указаними точками. 1.36. Використовуючи результат попередньої задачі, визначити напруже-ність електричного поля нескінченної нитки (тонкого стержня) рівномірно за-рядженої з лінійною густиною l в залежності від відстані r до неї. ж з и. E. = l 2pe 0 r. ц ч ш.
Якісні задачі. Задача 1. Через спіраль електроплитки та її мережевий шнур проходить однакова сила струму. Чому спіраль нагрівається дуже сильно, а шнур взагалі не гріється? Слайд 5. Вправи до онлайн уроку «Розв’язування задач з теми: Робота і потужність електричного струму. Закон Джоуля-Ленца», які вкаже ваш учитель фізики. Наприклад, Вправа 3, завдання 5 за підручником «Фізика 11 клас, В. Г. Бар’яхтар, С. О. Довгий». Хто бажає отримати високий бал, визначте ККД домашнього кип’ятильника, описавши дослівно весь процес експерименту та розв’язок отриманої фізичної задачі. Отримавши результат, звірте ККД електрокип’ятильника та електрочайника. Запишіть, чим вигідніше кип’ятити воду.
Електричний струм в електролітах. Електролітична дисоціація. Урок 24. Розв’язування задач. Урок 25. Електричний струм у газах. Урок 26. Розв’язування задач. Урок 7. Розв'язування задач. Урок 8. Умови виникнення електричного струму. Електрорушійна сила джерела струму. Закон Ома для повного кола.
Задачі з фізики. Частина друга. УДК 530.1(076). Мотрій Н.І., Черепанов В.П., Сукачов О.В., Журав В.В. Задачі з фізики. Частина друга: Навч. посібник для студентів вищих навчальних закладів. – Кременчук: КДПУ, 2008. Електростатика Закон збереження електричного заряду. Електричне поле. Основні характеристики електростатичного поля ― напруженість і потенціал. Напруженість як градієнт потенціалу. Постійний електричний струм Постійний електричний струм, його характеристики й умови існування. Класична електронна теорія електропровідності металів та її дослідні засади. Виведення закону Ома у диференціальній формі з електронних уявлень.
Розділ Електричний струм Розділ містить найважливіші прикладні питання: електричний струм, закон Ома для ділянки кола, опір провідників, робота І потужність. Сторінка. 8/9. На малюнку 165 зображена траєкторія руху електронів у зарядженому конденсаторі. ^ Мал. 165. До задачі 2 Розв’яжемо задачу координатним методом. Введемо осі Ox і Oy. По осі Ox електрон рухається по інерції з постійною швидкістю υ0 = υГ = const.
План-конспект уроку, мета якого – формувати розуміння учнями поняття "робота і потужність електричного струму", уміння розв’язувати задачі на обчислення роботи і потужності електричного струму; розвивати увагу, мислення, уміння порівнювати, аналізувати, узагальнювати; виховувати зацікавленість предметом, прагнення здобувати нові знання.
Решебники за 9 класс > Фізика > В.Д. Сиротюк. В.Д. Сиротюк 2. Електричний струм. Загрузка. Задачі та вправи - 2. Електричний струм.
Коментарі
Дописати коментар